Діти та програмування: записки для своїх

2 серпня, 2019

Про те, навіщо дітям вивчати програмування, про тренди у дитячій освітній сфері в Україні.

Зайдемо здалеку

Скільки різноманітних курсів для дітей зараз пропонують. Десятки компаній щодня витрачають величезні бюджети на маркетинг, щоб ви про них дізналися, привели дитину, сплатили за навчання.

Рекламою заповнюється все: вагони метро, вуличні лайтбокси та сітілайти — в офлайні. Контекстна реклама, таргетована реклама та партнерські пости у соціальних мережах, каналах Telegram – в онлайні. Маркетологи намагаються задіяти усі методи. І це правильно, якщо все робиться якісно, в міру та «красиво».

Важливо! У цій статті ми навмисно не торкаємося питання вибору певних курсів програмування для дітей, не порівнюємо, не аналізуємо. Це суто індивідуальне рішення батьків та дітей. Ми шануємо кожен вибір.

Що ж ви отримуєте? Величезна кількість пропозицій. Особливо у напрямі курсів програмування для дітей. Вже котрий рік дитячі курси програмування – гарячий тренд. А у зв’язку з високими темпами зростання IT-сфери цей тренд буде ще популярнішим.

Світ змінюється, технології удосконалюються. Компаніям потрібні фахівці, які зможуть створювати проекти у напрямках блокчейну, машинного навчання, штучного інтелекту та web-а.

Важливе питання

Можливо, ви вже неодноразово замислювалися, чи потрібно саме вашій дитині вивчати програмування? Ми вважаємо, що не існує єдиної правильної відповіді на це питання. Кожна дитина унікальна, має свій тип мислення, психотип, мрії і звички. Якщо він виявляє інтерес до програмування, потрібно йому допомогти в навчанні.

Якщо дитині цікаві інші речі, не потрібно змушувати насильно вчитися кодувати. Він може стати успішною людиною у будь-якій іншій області. Адже головне в тому, щоб він щиро любив те, чим займається і отримував від цього задоволення.

Але припустимо, вашій дитині стало цікаво вивчити програмування.

Що це дасть?

Насамперед програмування формує універсальні навички — Hard Skills. Далі вже все залежить від курсу, який вибирає дитина. Хтось починає з Python, а хтось із JavaScript, або інших мов програмування. Ми навчаємо і першій, і другій мові.

  1. Python: починаємо з вивчення циклічних програм, числових типів даних, а далі продовжуємо дізнаватися рядки, списки і, звичайно ж, словники. До завершення курсу діти працюють із графічною бібліотекою: знайомляться з віджетами, ієрархією їх вкладень, менеджерами розміщення. До кінця курсу діти можуть створювати нескладні ігри, на кшталт «Змійки» або «Лабіринту».
  2. JavaScript: знайомимо з особливостями HTML та мовою стилів CSS. Під час навчання обов’язково розглядаємо варіанти структур сайтів, а також популярних тегів та стилів. Частина нашого курсу присвячена вивченню типів даних та змінних, циклів та умов, об’єктів та властивостей. Новий матеріал учні обов’язково закріплюють практично. Вже до закінчення курсу діти самостійно створюють повноцінні web-сайти.

Але це ще не все:)

Сучасні IT-компанії орієнтовані проектний підхід. Тому при виборі кандидатів HR-фахівці звертають увагу на креативність та вміння працювати в команді – Soft Skills. Якщо в однієї людини ці навички можуть бути вродженими, то інші повинні допомогти їх розвинути або вдосконалити.

Тому на курсах ми вчимо дітей не боятися вирішувати нестандартні завдання. Це допомагає розвивати лідерські навички, уважність, ініціативність. Коли діти вчаться кодувати в команді — змінюють ролі, «приміряють» різні функції, вони швидше розуміють весь ланцюжок створення проектів.

На жаль, але у звичайних школах програмування не вчать: (

Як би не сумно було говорити, але більшість шкіл України не вчать дітей програмування зовсім. Або вчать, але якість теоретичного матеріалу та практики, які отримують діти, залишає бажати кращого.
Реальність така: учні середньої школи відвідують уроки інформатики, під час яких знайомляться з продуктами офісного призначення — що загалом, звичайно, теж непогано, але це й так сьогодні вміє робити багато хто. А до програмування це зовсім не має жодного стосунку. І це не в школах справа, а в нашій системі освіти, яка потребує покращень

P.S.

Можна нескінченно говорити про користь програмування для дитини, але краще спробувати. Ми даємо змогу безкоштовно відвідати перший урок. Щоб записати дитину на найближчу дату, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом. Контакти вказано тут.

До швидкої зустрічі у NIX Academy!